1. Koks Lietuvos teniso mėgėjų čempionato vienetų turnyrų pagrindinis tikslas ?

Apytiksliai kiekybiškai įvertinti neprofesionalių tenisininkų pajėgumą.

2. Kas gali dalyvauti turnyruose ?

Visi, nepriklausomai nuo amžiaus, teniso mėgėjai ir mėgėjos, niekada profesionaliai nežaidę teniso.

3. Ar galiu dalyvauti turnyre, jei jau seniai (pvz. 5-15 metų) profesionaliai nežaidžiu teniso ?

Taip, galima, tik ar Jums pačiam, tikrai bus įdomu visus “gniuždyti” savo meistriškumu. Jei nesate „visa galva“ pranašesnis už varžovus, prašau. Jums spręsti.

4. Kur galima sužinoti apie turnyrų tikslias datas ir kaip į juos užsiregistruoti ?

Visos turnyrų datos yra skelbiamos tinklapio www.tenisocempionatas.lt skiltyje TURNYRAI, www.facebook.com/tenisocempionatas/ svetainėje arba tel. +370 655 61556. Užsiregistruoti galima paskambinus arba atsiuntus asmeninę žinutę.

5. Kaip galima patekti į reitingų lentelę, už ką ir kaip dalinami reitingo taškai ?

Norint patekti į reitingų lentelę reikia iškovoti reitingo taškų. Reitingo taškai dalinami atsižvelgiant į tai, kokio lygio turnyre dalyvavote ir kokią vietą jame iškovojote. 

TAŠKŲ LENTELĖS

* iškovotų reitingo taškų skirstimo tvarka keitėsi 2021 m. birželio 12 d.

6. Kaip nustatoma vieta reitingų lentelėje ?

Vieta reitingų lentelėje nustatoma, atsižvelgiant į dviejų turnyrų, kuriuose tenisininkas pasirodė geriausiai, taškų sumą. Du turnyrai turi būti žaisti per paskutinius 11 kalendorinių metų mėnesius.

Pvz. tenisininkas dalyvavo keturiuose turnyruose ir iškovojo 40, 100, 70, 130.   Ats.: 100 + 130 = 230 (tenisininko reitingo taškų suma).

7. Kuris tenisininkas užims aukštesnę vietą, kai pvz. trys žaidėjai surinks vienodai taškų ?

Tuo atveju atsižvelgiama į geresnį tenisininkų pergalių ir pralaimėjimų santykį.

Pvz. A žaidėjas 20-80 20% pergalių. B žaidėjas 5-15 25% pergalių. C žaidėjas  20-30 40% pergalių. Ats.: pirmas C, antras B, trečias A.

8. Kuris tenisininkas užims aukštesnę vietą, kai keli žaidėjai abiejuose, savo geriausiuose dviejuose, turnyruose iškovos vienodai taškų ir turės vienodą pergalių ir pralaimėjimų santykį ?

Tuo atveju atsižvelgiama į tai, kuris tenisininkas pelnė daugiau pergalių. Jei šie rodikliai vienodi, aukštesnę vietą reitingų lentelėje užims tas, kuris turės geresnį laimėtų ir pralaimėtų setų santikį. Toliau atsižvelgiama į laimėtų setų skaičių, geimų santykį, laimėtų geimų skaičių, tie-break’ų santykį, laimėtų tie-break’ų skaičių, laimėtų lemiamų tie-break’ų taškų santykį ir laimėtų lemiamų tie-break’ų taškų skaičių.

Jei visi rodikliai yra vienodi, tada reitingų lentelėje tenisininkai rikuojami pagal abėcėlę 🙂

9. Kada naikinasi turnyruose iškovoti taškai ?

Taškai naikinasi praėjus 11 mėnesių.

Pvz. Įvykus 2024 m. sausio mėn. turnyrui yra naikinami 2023 m. sausio mėnesį vykusių turnyrų taškai.

10. Kodėl turnyrai skirstomi į skirtingus lygius ?

Turnyrai į lygius skirstomi tam, kad aukštesnio meistriškumo žaidėjai žaistų tarpusavyje 500 LYGA arba 250 LYGA turnyruose, o tenisininkai žaidžiantys pirmus metus ar mažesnio meistriškumo, varžytųsi su tiek pat pažengusiais tenisininkais 125 LYGA, 60 LYGA ir 30 LYGA turnyruose. 

11. Iš kur žinoti kokios LYGOS vyks turnyras ?

Turnyrų LYGOS priklauso nuo užsiregistravusių tenisininkų pajėgumo bei skaičiaus ir apie tai paskelbiama tik pasibaigus registracijai. 

12. Kaip turnyrai skirstomi į skirtingas LYGAS ?

Užsiregistravus į vieną lygą bent pusė tenisininkų turinčių 500 taškų ar nuo 1 iki 16 vietos reitingų lentelėje esantiems ar buvusiems tenisininkams, turnyras skelbiamas aukščiausio lygio, t.y. 500 LYGA. 

Užsiregistravus į vieną lygą bent pusė tenisininkų turinčių 250 taškų ar nuo 1 iki 32 vietos reitingų lentelėje esantiems ar buvusiems tenisininkams, vyks 250 LYGA turnyras.

Užsiregistravus į vieną lygą bent pusė tenisininkų turinčių 125 taškus ar nuo 1 iki 48 vietos reitingų lentelėje esantiems ar buvusiems tenisininkams, vyks 125 LYGA turnyras.

Užsiregistravus į vieną lygą bent pusė tenisininkų turinčių 60 taškų ar nuo 1 iki 64 vietos reitingų lentelėje esantiems ar buvusiems tenisininkams, vyks 60 LYGA turnyras.

Užsiregistravus į vieną lygą bent pusė tenisininkų turinčių 30 taškų ar nuo 1 iki 80 vietos reitingų lentelėje esantiems ar buvusiems tenisininkams, vyks 30 LYGA turnyras.

Užsiregistravus į vieną lygą bent pusė tenisininkų turinčių 15 taškų ar nuo 1 iki 96 vietos reitingų lentelėje esantiems ar buvusiems tenisininkams, vyks 15 LYGA turnyras.

Užsiregistravus į vieną lygą bent pusė tenisininkų turinčių 10 taškų ar nuo 1 iki 112 vietos reitingų lentelėje esantiems ar buvusiems tenisininkams, vyks 10 LYGA turnyras.

13. Kiek tenisininkų ir kiek susitikimų žaidžia žaidėjai kiekvieno lygio turnyre ?

Lentelės sudaromos po 16, 12, 10 arba 8 žaidėjus ir žaidžiama iki dviejų pralaimėjimų. Kovojama dėl 1, 3, 5 ir 9 vietų.

14. Kaip žaidėjai paskirstomi į skirtingo lygio turnyrus ? 

Aštuonios vietos skiriamos aukščiausią reitingą iš užsiregistravusių turintiems tenisininkams. 

Pvz. 1-8 vietas reitingų lentelėje užimantiems tenisininkams yra garantuota vieta 500 LYGA turnyre. 9-16 vietas reitingų lentelėje užimantiems tenisininkams yra garantuota vieta 250 LYGA turnyre ir t.t.

Į kitas vietas dalinami vardiniai kvietimai (VK). Jei gauti VK prašymų niekas nepateikia, tada į likusias vietas skirstoma pagal reitingą arba pagal tenisininko pasiekimus kituose organizuojamuose turnyruose.

15. Kaip gauti vardinį kvietimą (VK) ?

Vardinis kvietimas gali būti suteiktas tenisininkams iškovojusiems prizines vietas (1, 2, 3 ir  paguoda) žemesnio lygio turnyruose, priklausomai nuo to kiek prizininkų ir kokio pajėgumo žaidėjai užsiregistravo.

Vardinis kvietimas gali būti suteikiamas žaidėjams nesužaidusiems trijuose turnyruose, bet turintiems bent dviejų to pačio arba aukštesnio lygio žaidėjų rekomendacijas. Sužaidus trijuose turnyruose vardiniai kvietimai už rekomendacijas nebedalinami.

Vardinis kvietimas gali būti suteikiamas žaidėjams nesužaidusiems trijuose turnyruose, bet anksčiau buvusiems reitingų lentelėje ir užėmusiems aukštesnes vietas nei kiti užsiregistravę į turnyrą.

Į žemesnio lygio turnyrus (pvz. 125 LYGA, 60 LYGA, 30 LYGA) vardinį kvietimą gali gauti ir tie tenisininkai, kurie jau sužaidė trijuose turnyruose, bet pasiekė geresnį rezultatą paskutiniame savo turnyre, nei kiti užsiregistravę tenisininkai, turintys daugiau reitingo taškų.

Organizatoriai  pasilieka  teisę  skirti  vardinį kvietimą  turnyro  rėmėjams. 

Kiek bus išdalinta vardinių kvietimų  priklausys nuo užsiregistravusių tenisininkų pajėgumo.

Dėl galutinių turnyro lentelių ir tvarkaraščio sudarymo pretenzijos nepriimamos !